Детальна форма-заявка


 

 


 

 

Мойдодир прийшов у великий бізнес

Клінінгові служби заповнюють вакуум на ринку

ЯКЩО раніше про бізнесменів, які надавали незвичайні види послуг, говорили, що вони "роблять гроші з повітря", то з недавніх пір на зміну цьому вислову прийшов новий - "роблять гроші з бруду". Але правильніше було б сказати: "Роблять гроші на чистоті".

Бабусі-прибиральниці, або, як їх ще називали, технічки  відходять у минуле. Особливо у великих містах і солідних офісах. По-перше, тепер правильна назва людини зі шваброю - співробітник клінінгової служби. По-друге, тепер це, як правило, зовсім і не бабуся, і зовсім не літня, а молода і здорова людина. По-третє, дуже часто висококваліфікованим прибиранням приміщень займаються не тільки жінки, але й чоловіки.

Спочатку в Росії клінінг як послуга зі сторони був затребуваний тільки представництвами закордонних компаній, що організували свій бізнес у Росії за тими ж правилам, що й у себе на батьківщині. Власне, саме активний прихід у нашу країну закордонних компаній з їхніми високими стандартами ведення бізнесу сформував попит на послуги клінінгових компаній та ініціював розвиток цього сегмента ринку послуг.

Прибирання приміщень із погляду сьогодення – це, в першу чергу, уміння грамотно поводитися з новими, високотехнологічними матеріалами, використаними при створенні дизайну приміщення, - паркет, ламінат, синтетичні покриття підлоги, керамічний граніт, спеціальні види шпалер, у тому числі під фарбування, металеві - матові й поліровані - деталі інтер'єра, наприклад поруччя сходів, скло, шпон дорогих порід дерева й багато чого іншого. Майже всі новоспоруджені комерційні будинки потребують професійного прибирання.

Співробітник клінінгової компанії повинен мати досить високий професійний рівень, тому що без складної техніки, експлуатація якої вимагає підготовки й спеціальних знань, з цією справою вже не впоратися. Сучасне прибирання неможливе також без спеціальних засобів для чищення для певних матеріалів, причому треба гарно розбиратися, які миючі засоби для яких поверхонь. З'явилася й нова посада в штатному розкладі - менеджер з прибирання приміщень.

Клінінговий бізнес, безумовно, має свої складності й підводні камені, наприклад сезонні спади або стереотипи клієнтів, які побоюються "нетрадиційних" методів прибирання й складних, на їхній погляд, робочих атрибутів нових працівників, які до того ж є  співробітниками, «які приходять», тому що перебувають не у власному штаті, а в штаті клінінгової компанії.

Зараз у московському регіоні вже зареєстровано понад 300 компаній, що займаються прибиранням приміщень. Майже три чверті з них не мають довгострокових контрактів із клієнтами або спеціалізуються на окремих видах прибирання й не можуть надавати повний спектр послуг. Більшість таких компаній починали з миття вікон. Однак приблизно 20 компаній мають у своєму розпорядженні достатній ресурс, щоб регулярно брати участь у тендерах на прибирання великих офісних будинків, культурно-дозвільних і торгових центрів. Такі компанії починали з капіталовкладень у сумі приблизно 20 - 25 тисяч доларів і закупівлі сучасного прибирального обладнання.

Рентабельність клінінгових компаній оцінюється експертами в середньому на рівні не вище 15 відсотків, однак лише в Москві цей сегмент ринку послуг оцінюється в 100 мільйонів доларів на рік. Експерти вважають клінінговий ринок одним із таких, що найбільш динамічно розвивається.

Перелік послуг клінінгових компаній досить широкий, іноді перевищує сотню найменувань робіт і може містити в собі найнесподіваніші, з погляду необізнаної людини, послуги. Наприклад, деякі компанії надають своїм клієнтам в оренду брудозахисні килими. Такі килими можуть зупинити більше половини бруду, що несуть на своєму взутті співробітники й відвідувачі з пізньої осені до весни. Цікаво, що для визначення розміру брудозахисної зони на вході використовуються наукові методи. Пропонується також така специфічна послуга, як кристалізація мармурових підлог. Це найдорожча на сьогодні послуга. Іноді компанії-клінери пропонують послуги з озеленення приміщень і прилеглих до будинку територій, у тому числі обслуговування газонів. Деякі послуги перебувають під контролем державних органів - це боротьба з комахами й гризунами, а також промисловий альпінізм, який буває просто необхідний при митті зовнішньої сторони вікон у висотних будинках або при проведенні спеціального чищення стін, особливо історичних споруд.

Узагалі прибирання приміщень, вочевидь, незабаром стане справою майже державного рівня. Більше року тому ухвалено новий державний стандарт на послуги з прибирання будинків і споруд. Справедливості заради варто визнати, що далеко не всі учасники ринку знають про його існування.

Вартість послуг клінерів залежить від багатьох факторів, у тому числі від площі приміщення, виду оброблюваних під час прибирання поверхонь, кількості меблів у приміщенні, рівня брудозахисту на вході, необхідності видалення окремих плям, можливості застосування механізованого прибирання й навіть кількості працівників і відвідувачів в офісі, торговельному залі або службових приміщеннях.

Тому якщо нову людину зустрічають по одежині, то нового партнера по бізнесу - за якістю прибирання в офісі. Загалом, чистота - запорука здоров'я, у тому числі й бізнесу.

<<Назад