|
Обладнання для миття фасадів
Як помити вікна на шостому поверсі, стоячи на землі?
Чи доводилося Вам мити вікна на шостому поверсі й при цьому стояти на землі? Більшість людей скажуть: «А чи можливо це?» Можливо, якщо у Вас є унікальні прилади для миття фасадів, яке професіонали називають «телескопічна штанга». Зовні вона дуже нагадує риболовну телескопічну вудку, але у багато разів міцнішу й довшу.
У 50-х роках минулого століття американець Ірвін Такер удосконалив винахід військового льотчика Дона Ньюмана. Вирішивши використовувати телескопічну штангу з авіаційного алюмінію для миття вікон та фасадів, він дав дітищу Ньюмана друге життя. Ноу-хау полягало в тому, що Такер поєднав телескопічну штангу зі щіткою і подачею води на висоту. Пізніше до цієї комбінації він додав демінералізацію води зворотним осмосом і замінив у деяких модифікаціях алюмінієву штангу на карбонову, чим значно полегшив вагу конструкції. Уже свій винахід він назвав Water Line&Brush (пізніше WFP – Water-Fed Pole). З того часу багато компаній використовують WFP, підвищуючи продуктивність миття вікон і якість очищення фасадів, значно заощаджуючи при цьому на витратах.
Суть принципу роботи з телескопічною штангою
Миття вікон здійснює працівник, який перебуває на землі перед фасадом будівлі, він маніпулює телескопічною штангою зі щіткою, до якої під тиском надходить вода. При цьому поверхні, що миються, можуть бути навіть на висоті 25 метрів. Більше того, треба використовувати воду не просто очищену, у ній мають бути відсутні домішки. Тому не залишаються розводи й сліди від крапель на склі. На великій висоті цей фактор дуже важливий. Відомо, що демінералізовану та деіонізовану воду також застосовують для промивання плат у високоточній мікроелектроніці й для розчинення ліків у медицині. Прагнучи до свого вихідного стану (до насиченості солями), така вода легко розчиняє сильні забруднення на будь-яких фасадах, таких як скло, керамограніт, бетон, сендвіч-панелі або цегла.
Процес демінералізації та деіонізаціі води для миття фасадів, вікон і вітрин
Вода, яка проходить через фільтр, наповнений гранулами спеціальної іонообмінної смоли, звільняється від солей калію, натрію, магнію та кальцію. Чистота становить не менше 99%. Це дуже високий показник. В апараті використовується три резервуари, оскільки в одному знаходиться аніонообмінні смоли, а в іншому катіонообмінні, а в третьому – змішаний склад. З будь-якої поверхні фасаду, обробленої такою водою, легко усуваються забруднення. Тривалість використання комплекту смол залежить від жорсткості води. В Україні різні регіони мають різну жорсткість води.
До комплекту обладнання для миття фасадів, вікон і вітрин входить:
- Візок для перевезення обладнання;
- Пристрої для подачі хімії;
- Карбонові штанги;
- Щітка з тримачем.
Додаткове обладнання
- Запасна штанга;
- Смола аніонообмінна;
- Смола катіонообмінна;
- Смола для остаточного делікатного очищення;
- Фільтр грубого очищення;
- Шланг водопровідний гумовий зносостійкий;
- Насосна станція для автоматичного підвищення тиску;
- Трубка одинарна водопідйомна;
- Трубка подвійна водопідйомна;
- Щітка нейлонова;
- Щітка з натуральної щетини;
- Форсунка.
Послідовність роботи з обладнанням для чищення фасадів і миття вікон
Звичайна водопровідна вода підключається до візка, на якому знаходиться блок управління обладнанням для миття фасадів та вікон. Далі прикріплюємо до першої штанги спеціальну щітку, усередині якої знаходяться розпилювачі. До щітки приєднані дві трубки. Після цього з карбонових сегментів збираємо штангу потрібної довжини. Потім за допомогою кранів на блоці управління вводимо до щітки розчин із хімічним засобом по одній трубці, а воду – по іншій. У тому випадку, якщо проводиться миття вікон, вітрин або скляних фасадів, то звичайну воду пропускаємо через пристрій очищення. І в результаті отримуємо демінералізовану воду, що не залишає слідів після ополіскування поверхні фасаду. У тому випадку, коли проводиться миття фарбованого фасаду, цегляних стін, металевого або бетонного фасаду, то слід просто переключити подачу на звичайну водопровідну воду. Але якщо належить очистити дуже брудні фасади з нальотом сажі й кіптяви, з маслянистими плямами, зі слідами від цементу та іншими забрудненнями, то просто переміщаємо патрубок в ємність із концентрованим хімічним розчином. Потім залишається лише включити кран подачі води з додаванням миючого засобу.
Переваги методу миття фасадів та вікон з землі
Для професійних компаній із прибирання система мийки вікон і фасадів за допомогою телескопічної штанги варіант безкомпромісний і надійний. По-перше, це безпека співробітників. Адже в такому випадку не потрібно користуватися драбинами й підйомними механізмами. По-друге, не потрібно видаляти демінералізовану воду, яка, коли висихає, не залишає розводів. А це суттєва економія часу. По-третє, покращується якість миття, тому що навіть найбільший бруд легко вимивається зі швів, заглибин і стиків. По-четверте, одразу відчувається вигода в грошовому еквіваленті. Підвищується як обсяг виконаний робіт, так і прибуток із розрахунку на одного працівника. Тепер він зможе помити 3000 кв. м, а це в 5 разів більше, ніж можуть зробити промислові альпіністи або мийники на підйомниках. До того ж більше не потрібні тривалі тренінги для персоналу. Робота гранично проста, тому вже після півгодинного тренування можна приступати до роботи. І найголовніше – це низька собівартість проведених робіт. Невеликі витрати на фільтри й деіонізовану смолу становлять лише 5% від валового прибутку. А початкові витрати на комплект обладнання для миття фасаду становитимуть усього $7 тис.
Таким чином, враховуючи всі переваги, можна з упевненістю сказати, що комплект для миття фасадів та вікон за допомогою телескопічної штанги є найкращим рішенням як для клінінгової компанії, яка давно працює на ринку, так і для підприємців-початківців.