Детальна форма-заявка


 

 


 

 

Європейські дослідження

 Європейські дослідження виявляють швидкий розвиток клінінгової індустрії

Європейська Федерація Клінінгової Індустрії (EFCI), що представляє сектор контрактного клінінгу на рівні Євросоюзу, опублікувала результати свого останнього широкого дослідження. Дослідження свідчить, що обіг коштів тільки в 2002 році збільшився на 3,21 %, а кількість компаній збільшилась на 2 %. У журналі «Європейський клінінг» приводяться основні положення доповіді.

Щороку Європейська Федерація Клінінгової Індустрії публікує свої дослідження в галузі контрактної клінінгової індустрії в Європі. Нове видання складається з 6 глав і дає глибокий аналіз розвитку основних економічних і соціальних показників клінінгу в Європі. Дані 2002 року стосуються 17 країн-членів Євросоюзу (13 найстаріших держав Євросоюзу, за винятком Ірландії й Греції, плюс Норвегія, Республіка Чехія, Угорщина й Словаччина). У шести главах пояснюються наступні основні показники і їхній розвиток протягом останніх 13 років: обіг коштів, конкурентоспроможність на ринку, сегменти ринку, компанії, структура робочої сили. Як доповнення наведені 10 щонайбільших компаній кожної із країн.

Незупинний ріст обігу коштів

Динаміка економіки клінінгової індустрії знову й знову підтверджується на прикладах. У цілому обіг готівки збільшився до 39,987 млрд. євро проти 38,195 млрд. в 2001 році. У порівняльному географічному аналізі це представлено темпом росту в 3,21 %. Порівнюючи ці дані з ростом ВВП на 1,1 % за 2002 рік, ми бачимо, що зростання прибутку від клінінгової індустрії в три рази перевищує ріст ВВП. Аналіз по країнах показує, що близько 70 % від обігу зосереджене всього лише в чотирьох країнах: у Німеччині (23,5 %), Франції (17,5 %), Італії (15,5 %) і Великобританії (12,8 %).

Стабільне укорінення в ринкову економіку

За останні 2 роки контрактний клінінг стабільно укорінюється в ринкову економіку з інтенсивністю в 59 % (58 % в 2000 році й 60 % в 2001 році). Існує досить об'єктивна оцінка того факту, що росте тенденція переходу до договорів на надання послуг із зовнішніми фірмами. За останні тринадцять років середній показник росту ринку послуг становить 16 % на рік. І це безпосередньо показує незупинні прагнення компаній і державних установ користуватися послугами фірм, що працюють у галузі клінінгу на договірній основі. Що стосується потенціалу економічного розвитку даного сектора, то близько 41% ринку становить прибирання приміщень. Це також свідчить про великий потенціал прямого впливу на зайнятість.

Кількість компаній, що працюють у клінінговій галузі, знову збільшується

У 2002 році деякі з 17 держав, завдяки своїм дослідженням, виявили ріст нових компаній. Це збільшило кількість компаній, що працюють у даній сфері, з 75.281 до 81.555 за один тільки рік. З порівняльного територіального аналізу видно збільшення більш ніж на 2 %. Найбільший розвиток зафіксований у Республіці Чехія, де кількість клінінгових компаній збільшилась більш ніж на 50 % за рік. Це підкреслює, що клінінгова індустрія в країні розширюється дуже швидко.

Клінінгова індустрія проти безробіття

У 2002 році, згідно з проведеним дослідженням, більш ніж 2,7 мільйона людей були зайняті в галузі клінінгу в 17 країнах Євросоюзу. Це говорить про збільшення зайнятості населення на 1,64 % (більший відсоток (3,9) був лише в 2001 році, що виявився свого роду приємним винятком у плані темпу росту зайнятості населення). Однак, оцінюючи ситуацію збільшення зайнятості населення на 0,4 % за цей період у Євросоюзі в цілому, клінінг все-таки залишається однієї з індустрій, що динамічно створюють робочі місця. У середньому щорічний ріст зайнятості населення в цій індустрії за останні 14 років становить приблизно 3 %.

Робочий час

За рідкісним винятком, прибирання виконують переважно не у звичайний робочий час. Те ж саме стосується й прибирання офісних приміщень, комерційних будинків, приватної власності й громадських установ. За європейськими правилами, прибирання виконується або рано вранці (28 %), або по завершенні робочого дня, або в нічний час (41 %).

У Швеції, однак, денне прибирання стало нормою й становить близько 78 % усього робочого часу. Це ж (тільки в меншому процентному співвідношенні) відноситься й до Чеської республіки та Німеччини, де прибирання в денний час займає приблизно половину від загального часу. В іншій частині Європи прибирання в денний час украй обмежене.