Детальна форма-заявка


 

 


 

 

Замислилися про прибирання у квартирі?

Тож як вибрати пилосос

Насправді, поняття «пилосос» - просте й складне одночасно. З одного боку, призначення приладу зовсім очевидне з його назви, а з іншого... Як свідчить досвід, вибір цього виду побутової техніки навіть у магазині, де асортимент товару обмежений десятком моделей, може викликати складнощі. Що вже говорити про торгові центри, чиї вітрини пропонують найрізноманітніші види пилососів! Одні компактні й легкі, другі вражають своєю потужністю, треті відрізняються стильним дизайном і так пасують за кольором до нових меблів, а четверті підкорюють повною незалежністю від господарів. Утім, усі можливі типи й види цієї побутової техніки варто розглянути детальніше.

Типи пилососів

Почнемо з того, що бувають мобільні пилососи, тобто переміщувані, та вбудовані. Останні являють собою цілу систему, що складається із силового агрегату, пневморозеток і шлангів з різними щітками й насадками. Шланг підключається до однієї з пневморозеток, а потім сміття по системі повітреводів виводиться в сміттєзбірник, установлений за межами будинку. Цей тип пилососів має незаперечні переваги: із приміщення видаляється не тільки сміття, але й пил, чого за допомогою мобільного пилососа досягти просто неможливо.

Ще нещодавно вбудовані пилососи були призначені тільки для сухого прибирання, але тепер з'явилися й комбіновані моделі. Тепер з їхньою допомогою можна зібрати пил, освіжити килими, зібрати пролиту воду й навіть вимити вікна. Як показує досвід, до переваг повинні додаватися недоліки, і наш випадок не виключення. Основний, та й, мабуть, єдиний недолік такого пилососа - його висока ціна. Можливо, саме тому вбудовані моделі ще не надто поширені на російському ринку побутової техніки. Поки вони представлені продукцією компаній KRONEMARK, BEAM, BVC SIEMENS, Husky, PUZER і деяких інших. І все-таки в побуті частіше використовуються більш звичні мобільні моделі.

Обидва типи пилососів можуть виконувати сухе або вологе прибирання, тому при виборі моделі для будинку варто визначитися, яку роботу потрібно виконувати. Якщо ви збираєтеся чистити паркет, килими й меблі, яким протипоказана волога, варто зупинитися на звичайнісіньких пилососах для сухого прибирання. Вони, у свою чергу, поділяються на балонні, вертикальні й пилососи-роботи.

Балонні пилососи

Балонні пилососи представлені в основному компактними моделями, вага яких не перевищує 7 кілограмів, або апаратами з більшим пилозбірником. Такі агрегати можуть важити до 10 кг через безліч додаткових функцій і наявність механізованої турбощітки, що вибиває пил з килима. Для утримування пилу й запобігання викиду його дрібних часточок у повітря використовуються різні фільтри - від паперових і полотняних до вугільних і синтетичних. У деяких сучасних моделях встановлюють аквафільтри, де сепаратор нейтралізує пил, змішуючи його з водою.

Вертикальні пилососи

Вертикальні пилососи, дуже популярні на Заході, тепер увійшли в життя й російського споживача. Такі моделі мають вигляд об'ємного циліндричного корпуса, прикріпленого до щітки для прибирання підлоги. Призначені вони для ліквідації сміття й пилу в більших приміщеннях, і непогано справляються із цим завданням. Однак поряд із достоїнствами вони мають свої недоліки - відносно високий рівень шуму й значні розміри: тягати таку модель по поверхах котеджу - сумнівне задоволення.

Пилососи-роботи

Пилосос-робот завжди був одним із найбільш звичних мешканців будинку практично в будь-якому фантастичному творі. Але не дуже давно мрія про чистоту, створену без втручання людини, стала реальністю. Низка компаній з виробництва побутової техніки пропонують покупцям моделі, здатні впоратися з прибиранням будь-якого приміщення. Ретельно продумана система щіточок дозволяє збирати сміття з килима й поверхні підлоги, а також приділяти особливу увагу плінтусам та іншим важкодоступним місцям. Робот самостійно визначає оптимальний маршрут прибирання, завдяки вбудованим датчикам обходить перешкоди й при необхідності вирушає до базової станції на підзарядку акумуляторів. При заповненні пилозбірника агрегат для чищення скидає зібраний пил у великий накопичувач, розташований на базі, а потім знову продовжує прибирання. Рівень шуму таких моделей досить низький, а недоліком є висока ціна, що не дозволяє придбати «розумний» агрегат усім бажаючим.

Миючі пилососи

Тим, хто хоче й може поєднувати процеси збирання сміття з вологим прибиранням, при виборі пилососа варто звернути увагу на лінійку «миючих» моделей. Як правило, вони являють собою пристосування для комбінованого прибирання, тобто можуть чистити як в «сухому» режимі, так і з використанням рідких миючих засобів. Вологій обробці зазвичай піддаються килимові покриття на тонкій латексній основі, підлоги й стіни, покриті кахлем або пофарбовані водостійкими фарбами. При наявності відповідних насадок (звичайно їх буває від п'яти до семи) за допомогою пилососа можна вимити вікна, зібрати пролиту рідину, прочистити ванну, що засмітилася, або умивальницю.

Миючі пилососи обладнані двома резервуарами: з першого до щітки подається розчин для чистки, що розприскується по всій площі насадки, у другий надходить забруднена вода, зібрана з поверхні разом із пилом і сміттям. У миючому режимі пилосос повинен працювати на повну потужність, щоб встигнути зібрати рідину до того, як килим або меблева тканина промокнуть. І все-таки після такого прибирання певний час вичищені поверхні залишаються вологими. Цей «побічний ефект» неминучий при використанні будь-якого агрегату, навіть найвищої потужності.

Перевагою миючих моделей є можливість зволоження й освіження повітря в процесі прибирання. Основним недоліком можна назвати великі розміри, вагу, і, як наслідок, низьку маневреність. Крім того, після кожного використання пилосос необхідно розбирати, промивати резервуари й залишати на відкритому повітрі до повного просушування. Вартість миючого пилососа дещо вища за моделі для сухого прибирання пилу. Та й про витрати на рідину для прибирання теж забувати не варто.

Якщо ви вже визначилися з типом і видом пилососа, прийшов час поговорити про те, на які характеристики потрібно звернути увагу при виборі моделі.

Характеристики

Потужність. Ця характеристика звичайно зазначена на корпусі моделі. Однак варто знати, що споживана потужність і потужність усмоктування - два зовсім різних поняття. І якщо перша може бути від 1200 до 1800 Вт, то значення другої навряд чи перетне межу 440 аероватт (А Вт). Утім, більша потужність усмоктування в побуті й не потрібна: для повсякденного прибирання відносно чистих приміщень достатньо від 250 до 330 А Вт. Ефективне видалення пилу забезпечують моделі з потужністю від 350 до 440 А Вт. Чи бувають більше «сильні» пилососи, і якщо так, то де вони можуть застосовуватися - залишається загадкою, оскільки вже 400 А Вт з часом здатні потріпати тканину на меблях або ворс килима з натуральних волокон. Як правило, всі сучасні моделі обладнані регулятором потужності усмоктування.

Фільтри. Від їхньої кількості і якості багато в чому залежить ціна пилососа: чим більше фільтрів, тим дорожче коштуватиме обрана модель. Однак не варто забувати, що в першу чергу фільтри призначені для очищення всмоктуваного повітря від пилу, тому заощаджувати на них нерозумно. Ефективність фільтрації найчастіше зазначена в паспорті на пилосос і вимірюється у відсотках. Чим більша ця величина, тим чистішим буде повітря у вашому будинку. Природно, наявність безлічі сучасних фільтрів, що забезпечують гарне очищення, змушує збільшувати споживану потужність пилососа, а цей показник спричиняє підвищення його загальної вартості. Сьогодні виробники пилососів пропонують моделі з паперовими, полотняними, вугільними, водяними й синтетичними фільтрами.

Вид пилозбірника. Це може бути змінний пакет - паперовий або полотняний, постійний полотняний пакет або пластиковий контейнер. Останні вимагають додаткового промивання й просушки після кожного видалення сміття.

Кількість насадок. Як правило, основними, найчастіше використовуваними насадками є щітка для килимів, щітка для підлоги, насадки для чищення меблів, у тому числі вузька - для видалення пилу з важкодоступних місць. Додатково можуть бути щітка для миття вікон, щітка для миття кахля й вантуз (якщо пилосос миючий).

Гарантія

На мобільні пилососи різних моделей зазвичай дається річна або дворічна гарантія. Цей же термін називає й відомий виробник побутової техніки Miele. Розробники дорогих убудованих пилососів пропонують своїм клієнтам від трьох (BEAM) до 7-8 (BVC SIEMENS) років гарантійного обслуговування, а от виробники пилососів-роботів підняти строк гарантії вище 18 місяців не зважуються.
Як визначитися з вибором торговельної марки

При однаковому наборі функцій вартість пилососів, що випускають під різними торговельними марками, відрізняється. Як правило, відомі виробники, які давно зарекомендували себе на ринку цього виду товару, пропонують дорожчі моделі. Швидше за все, суму, що становить різницю цін між двома аналогічними моделями, ви заплатите за бренд. Але не забувайте про те, що саме розкручений бренд гарантує якість і надійність: багаторічна популярність й імідж компанії стануть гарантією ефективної роботи вашого нового придбання.

<<Назад