Детальна форма-заявка


 

 


 

 

Вибачте, але вас обчистили!

Власники нерухомості потерпають від нечистих на руку прибиральниць, зневажаючи правилами найму персоналу.

Терміново привести до ладу будинок, повернувшись після тривалого відпочинку, і залишити зимувати заміський котедж у повному ажурі - завдання не з легких, незважаючи на те, що послуги з прибирання пропонують і численні клінінгові компанії, і агентства з підборі персоналу, і окремі громадяни. Щоб прибиральники не зіпсували дорогі меблі й підлогу, не знищили килими побутовою хімією й не розбовкали кому не треба про вашу колекцію антикваріату, вибирати їх треба вдумливо й причепливо.

Пил в очі

"Пропоную послуги прибирання квартир, готування їжі, миття вікон, догляду за хворими. Інтим не пропонувати" - такі оголошення найчастіше трапляються на стовпах і газетних сторінках у вересні. Пенсіонерки-універсалки повернулися з дач і заходилися шукати неважку роботу. За таким оголошенням ми й зателефонували.

- Приготуйте ганчірки, швабру, миючі засоби для кахля й сантехніки, знадобляться пилосос і тазик. Прибирання двокімнатної квартири коштує 500 рублів, за два дні впораюся, - відповіла на дзвінок Ірина Дмитрівна. - За якість не турбуйтеся, я прибиральницею в магазині працюю.

Перспектива побачити в оселі магазинну прибиральницю із відром і ганчіркою зовсім не подобається власникам заміської нерухомості й доглянутих квартир. Вони намагаються знайти робочу силу в клінінгових компаніях й агентствах з найму персоналу. Але великі компанії нехтують дрібними разовими замовленнями, а агентства пропонують постійних домробітниць. Генеральне прибирання квартир і дач недорого й швидко обіцяють зробити громадяни суміжних держав, що згуртувалися в бригади для виконання ремонтно-прибиральних робіт.

- Дуже часто оголошення в газети дають "фірми", що не мають жодних документів, у тому числі й про реєстрацію,

- попереджає Світлана Іонова, генеральний директор кадрового агентства "Фатіна". - Майстри на всі руки беруться за будь-яку роботу, користуються найдешевшими миючими засобами і примітивним інвентарем. Після них залишаються подряпані абразивом ванни, зіпсовані меблі й стійкий запах "звичайного порошку". І не залишається жодних гарантій, що через кілька місяців після генерального прибирання квартиру ще раз не "обчистять".

- Обов'язково перевіряйте свідоцтво про реєстрацію фірми, укладайте договір на надання послуг або вимагайте в менеджера прибутковий ордер або касовий чек при оплаті, інакше не зможете висунути претензії, - радить Світлана Іонова. Кандидати прибиральних наук

Прибиральниці з чистими помислами, але без відповідної кваліфікації теж можуть завдати шкоди майну.

- За останні роки технологія прибирання приміщень сильно змінилась. З'явилися сучасний інвентар, нові хімічні препарати, складна техніка, - говорить Руслан Сорокін, викладач Британського інституту прибиральних наук (BICS). - Наймаючи прибиральників, варто поцікавитися, чи володіють вони новими технологіями. Інакше із блискучих поверхонь швидко зійде блиск, мармур потьмяніє, килими облізуть, а натуральне дерево потемніє.

Сучасні прибиральні технології геть відкидають ганчірку, віник і совок. Замість шматка мішковини клінінгери використовують моп. Це зовсім не корабельна мотузкова швабра, а насадка зі спеціальних матеріалів, у тому числі з мікрофібри. Є мопи для сухого й вологого прибирання, різних розмірів і форм, вони кріпляться на флаундери - затискачі, які відкриваються легким рухом ноги.

Професійні засоби для чищення - це окрема галузь знань. Гель, що знімає із синтетичного килимового покриття залишки жувальної гумки, не допоможе звести із чистошерстяного килимка сліди губної помади. А "відбілювач для видалення коричневіння з нефарбованих бавовняних китиць на східних килимах" не замінить "рідина для видалення запахів диму, поту, їжі й ліків".

З'ясувати, наскільки професійно, швидко та якісно виконають прибирання клінінгери, можна вже при першому знайомстві з ними.

- Обов'язкова наявність уніформи. Якщо прибиральники приходять на роботу хто в чому, зрозуміло, що компанія заощаджує, у тому числі й на обладнанні та миючих засобах, - говорить Руслан Сорокін. - Перша ознака непрофесіоналізму - коли чистити килими шампунем клінінгери починають без попередньої обробки їхнім пилососом. Буває, так ворс заб'ють, що жодними засобами не відмиєш. Чисто й конкретно

Вартість генерального прибирання квартири залежить від її площі й ступеня занедбаності. Середня ціна професійного прибирання за квадратний метр - 30-50 рублів. Комплексне прибирання після ремонту коштуватиме дорожче, миття вікон оплачується окремо.

Перед тим, як направити бригаду прибиральників, оселю відвідає менеджер і безкоштовно визначить обсяг і вартість робіт. Якщо потрібно вимити заміський будинок, причому не тільки зсередини, але й зовні, це обійдеться дорожче. - Власники заміської нерухомості часто просять вимити дах, критий тенісний корт, басейн, засклений тренажерний зал, зимовий сад. Для такої роботи залучаються промислові альпіністи, - розповідає Володимир Черемісін, менеджер з оцінки робіт компанії "Корвет Престиж".

- Помити з усіх боків тенісний корт коштує біля $2000. Восени багато замовлень на генеральне прибирання з утепленням вікон. Восени не завадить не лише позбутися вогкості, але й обробити дачі й квартири проти грибка, який розповсюдився завдяки високій вологості.

- У квартирах, де були протікання, грибок уже з'явився, - говорить Кирило Сергєєв, представник Центра боротьби з цвіллю. - Якщо не провести обробку приміщень, концентрація спор у повітрі перевищить усі припустимі норми. Найкраще обробляти приміщення заміських будинків під час будівництва, а квартири - під час ремонту. Але й у процесі генерального прибирання з цвіллю можна поборотися.

<<Назад